FAQ - Montáž držákůMontáž držáků není složitá a zvládne ji i průměrně zručný člověk. Nejnovější držáky Vogels jsou dodávány ve smontovaném stavu a vaši TV uchytíte na stěnu v několika snadných krocích

Nástěnné a stropní držáky lze montovat jen na solidní zdivo – beton, plné pálené cihly, pevné dřevo (trámy), apod. Vždy prověřte v návodu, pro jaké materiály je přibalený montážní materiál vhodný. U většiny držáků je určen pouze pro výše uvedené materiály. Pro montáž do jiných materiálů, jako je např. pórobeton, duté cihly a překližka použijte jiný kotvící materiál, popř. použijte adaptér pro stěny z méně pevných materiálů. U řady 8000 a Physix jsou již přibaleny hmoždinky Fischer UX, které jsou vhodné i do deskových materiálů. Ukotvení držáku ve stěně/stropě je nejcitlivější místo montáže, samotné držáky jsou dostatečně předimenzovány.

Vlastní montáž není složitá, stačí sledovat obrazový montážní postup, šrouby a hmoždinky jsou součástí balení. Budete potřebovat pouze vrtačku, příslušný šroubovák nebo klíče na šrouby a průměrně šikovné ruce. Většína držáků je dodávána ve smontovaném stavu, tzn. že stačí upevnit držák na stěnu, na displej přišroubovat odpovídající adaptér, obojí pak pověsit na držák a zajistit šrouby. U řady 8000 a Physix si u jednotlivých modelů můžete prohlédnout video s popisem montáže.

Řada 8000 - www.mountyourflatscreen.com

Physix - www.strongandsimple.com

Při kompletaci plastových krytů nepoužíváme hrubou sílu, mohlo by dojít k poškození jejich zámků.

Před umístěním vlastních přístrojů na držáky nejprve prověřte pevnost uchycení ve stěně jejich dostatečným zatížením.